Pompa na dzień wyborów? 4 powody Bitcoin skoczył o 2% w ciągu 30 minut

Cena Bitcoin wzrosła o 2% w ciągu 30 minut, ponieważ wybory powodują ogromną zmienność na amerykańskim rynku akcji.

Cena Bitcoin (BTC) wzrosła o 2% w ciągu zaledwie 30 minut, kiedy 3 listopada na giełdzie w Stanach Zjednoczonych zadzwonił dzwonek otwierający. W okresie przedwyborczym cena Dow Jonesa wzrosła o ponad 350 punktów, ponieważ amerykański dzień wyborów wywołał ogromną zmienność.

Cztery powody, które prawdopodobnie doprowadziły do trendu wzrostowego Immediate Edge ów w tak krótkim okresie to wybory, wzrost akcji, negatywne finansowanie i rosnące odpływy walutowe.

Wybory wyzwalają zmienność

Wybory w USA są dzisiaj, ale ich wynik nie jest przesądzony. Sondaże sugerują, że Joe Biden ma przewagę w głównych stanach swingowych.

Wybory są pozytywne dla Bitcoina z dwóch powodów. Po pierwsze, albo wygrana Bidena albo Trumpa byłaby korzystna dla BTC w krótkiej perspektywie czasowej, zgodnie z danymi branżowymi.

Tyler Winklevoss, dyrektor generalny Bitcoin Exchange Gemini, powiedział:

„Obie partie polityczne są uzależnione od drukarki pieniędzy FED, więc bez względu na to, kto wygra wybory, jedynym prawdziwym, długoterminowym zwycięzcą będzie #Bitcoin.“
Tom Lee z Fundstrat Global Advisors powiedział, że akcje mogą wzrosnąć o 10% z wygraną Bidena. W takim przypadku, aktywa o podwyższonym ryzyku prawdopodobnie wzrosną, a Bitcoin w końcu na tym skorzysta. Ale jeśli Trump wygra, Lee powiedział, że akcje mogą wzrosnąć nawet o 15% do 17%.

W międzyczasie Goldman Sachs wydał w tym miesiącu notę sugerującą, że „niebieska fala prawdopodobnie skłoniłaby nas do podniesienia naszych prognoz“. Choć eksperci są podzieleni co do potencjalnego wpływu wyborów na rynek akcji, wydaje się, że oba scenariusze byłyby korzystne dla BTC do końca roku.

Ożywienie na amerykańskim rynku akcji zbiega się w czasie z odbiciem BTC

Kiedy Dow Jones zauważył 350-punktowy wzrost na rynku przedsprzedaży, cena BTC wzrosła z około 13 500 dolarów do 13 730 dolarów w ciągu 30 minut.

Chociaż w ostatnich tygodniach Bitcoin wykazywał malejącą korelację z amerykańskimi akcjami, w czasie trendu wzrostowego, BTC i akcje prawdopodobnie będą rosły w tandemie. Podczas gdy Bitcoin jest postrzegany jako magazyn wartości, zarówno BTC i akcje są nadal ryzykowne.

Rosnąca giełda może oznaczać, że rynki są ambiwalentne co do ostatecznego zwycięzcy wyborów.

Krótko-sprzedawcy z zaskoczenia

Kiedy nastąpił gwałtowny wzrost Bitcoinów, stopa finansowania kontraktów BTC na Binance Futures była poniżej 0%.

Giełdy kontraktów terminowych na waluty kryptońskie wdrażają mechanizm zwany „finansowaniem“, który motywuje do działania mniejszość rynku. Jeśli liczba sprzedających jest większa niż kupujących lub posiadaczy kontraktów długoterminowych, to sprzedający muszą płacić kupującym opłaty co osiem godzin.

Jednak gdy cena Bitcoin’a wzrośnie i pojawi się dodatkowa zachęta do kupna lub sprzedaży BTC, może dojść do krótkotrwałego spadku cen. Biorąc pod uwagę, że cena BTC wzrosła o 2% w ciągu niecałej godziny, dominująca waluta kryptograficzna doświadczyła dużego krótkiego spadku.

Odpływy walutowe rosną

Według danych CryptoQuant, firmy zajmującej się analizą rynku w łańcuchu, odpływy giełdowe zanotowały w tym roku największy skok na poziomie około 30 000 BTC.

Odpływy giełdowe Bitcoinów. Źródło: CryptoQuant

Traderzy deponują Bitcoin na giełdach, gdy chcą sprzedać swoje udziały. W związku z tym, gdy kapitał wypływa z giełdy, oznacza to, że inwestorzy, wieloryby i inwestorzy indywidualni zamierzają utrzymywać swoje udziały w BTC przez dłuższy okres czasu.

Do gwałtownego wzrostu cen BTC przyczyniły się czynniki takie jak krótki okres spadku cen, niepewność wyborcza, tendencja wzrostowa na rynku akcji oraz rosnące odpływy giełdowe.